Na początku lat 90tych, rozpoczęto badania nad zastosowaniem pozytywnych właściwości kombinezonu „Pinguin” u pacjentów cierpiących na schorzenia centralnego układu nerwowego, głównie, mózgowe porażenie dziecięce, udary czy urazy mózgu.
Prekursorką tych badań była krajowa konsultantka ds. Neurologii z Akademii Nauk Medycznych Federacji Rosyjskiej, prof. Ksenia Siemionowa, która to wraz z zespołem naukowców oraz pracowników Zvezda Corporation w Moskwie, opracowała w 1991 roku prototyp nowego urządzenia. Kombinezon nazwano LK-92 Adeli.
Podstawowym założeniem pracy z pacjentami w kostiumie Adeli, było stosowanie metody DCP, czyli Dynamicznej Korekcji Proprioceptywnej, dzięki której pacjenci z MPDz (Mózgowe Porażenie Dziecięce) robili znaczne postępy w sferze rozwoju psychoruchowego.
Szereg badań przeprowadzonych w Izraelu, Rosji oraz Sorbonie pozwoliły na potwierdzenie skuteczności rehabilitacji w kostiumie Adeli. Dzięki wielu pozytywnym opiniom naukowym, w 1992 roku metoda ta uzyskała miano światowej i stała się podstawą w leczeniu schorzeń układu nerwowego, głównie MPDz.